31/10 Bart Debie getuigt over verblijf in gevangenis VorstVlaams Belanger Bart Debie kaart de mensonwaardige leefomstandigheden in de gevangenis van Vorst aan. De 'mensenrechten' zouden er gewoon een grap. Volgens Debie, ex-commissaris bij de politie van Antwerpen, is Vorst nog het best te vergelijken met de hel.
Hij brengt
zijn verhaal (.pdf) op zijn weblog.
Volgens Debie spreekt amper iemand van het personeel in Vorst Nederlands. Daarnaast zijn de cellen duidelijk geen kamers van een luxehotel: "Die wachtcel was ongeveer twee op drie meter groot. Er was geen raam en er stond welgeteld één houten zitbank. In de hoek van de cel was een soort open urinoir. De stank die eruit kwam, valt nauwelijks te beschrijven. (...) Het was verschrikkelijk heet in dat 'kot'."
Debie heeft één dag in de gevangenis doorgebracht. Daarna mocht hij Vorst weer verlaten. Hij wacht intussen op zijn enkelband.
"Ik ben vooral opgelucht dat ik daar niet de nacht moest doorbrengen. Door het plaatsgebrek slapen veel gedetineerden op matrassen op de grond tussen de bedden van de anderen in. De hygiëne is er ver te zoeken en er heerste recentelijk een tbc-plaag." gaat Debie verder.
"Hoedanook, het was een leerrijke dag in de 'hel van Vorst'. Een plaats waar 'mensenrechten' gewoon een grap zijn."
http://www.gva.be/nieuws/binnenland/default.asp?art={050DFA39-57FF-40EF-A93C-245F8831E2AC}